Společné hry a výpravy 2015

Gothic 2015

Gothic 2015
Gothic 2015
Gothic 2015
Gothic 2015
Gothic 2015
Gothic 2015

Celá akce se odehrála na středověkém hradě Točník a jeho blízkémokolí. Jako každý rok byla účast hráčů na tomto larpu velká. Z hraničářů se zůčastnili Ghuli (mistr kovář), Šrein (důlní mistr), Matýsek, Bagr (velitel hraničářů), Panda (knihovní stráž), Grů (knihovnický úředník).

Gothic 2015

Bitka na nádvoří
Bitka na nádvoří
Kovářský mistr
Kovářský mistr
Pan knihovník
Pan knihovník
Zamilovaný pár
Zamilovaný pár
Osazenstvo knihovny
Osazenstvo knihovny

Zápis z druhého ročníku naší bitvy o Krondor.

Krondor 2015

Víkend před svatým Václavem patřil druhému ročníku Krondoru – Bagrově bitvě ve Hředlích na motivy Hadí ságy R.E. Feista. A protože Bagr je náš velitel a pán, účastnili jsme se dílem coby organizátoři (výrazně větším dílem :)) a dílem jako účastníci (beztak co nejvíce zapojených do pomoci s organizací). Akce velmi povedená, po stavbě a bourání Krondoru se mi ještě týden spalo jako nikdy dřív. Podle očekávání dobro (ostrovní armády Západu prince Patricka) opět zvítězilo nad zlem (žoldáckými kumpaniemi Smaragdové královny). Tak zase příští rok?

Účastníci: Bagr, Aldariel, Michal (čistě orgové), Ghuli, Lykan, Alex, Baku, Leši (CP), Matěj, Pavel, Kraara, Ovec, Jasmína, Grew, Eywa

Krondor 2015

Krondor 2015
Krondor 2015
Krondor 2015
Krondor 2015
Krondor 2015
Krondor 2015

Zlenice 2015

Zlenice 2015
Zlenice 2015
Zlenice 2015
Zlenice 2015
Zlenice 2015
Zlenice 2015

Zápis z bitvy na inspirované dílem J. R. R. Tolkiena - Hobbit.

Bitva pěti armád 2015

První červnový víkend, jedno z největších veder letošního roku, část z nás prožila v Doksech na proslulé Bitvě pěti armád. Dlužno říci, že zvláště ta letošní zůstany asi navždy neblaze proslulou. Organizátoři zajistili fajn tábořiště a dostatek záchodů a pitné vody, zato zcela selhali po příběhové a lidské stránce. Systém udílení životů byl dost neprůhledný a obecně pofidérní, arogance kluka ve žluté tunice nekonečná a příběh, který měl dokreslovat celou víkendovou akci, prostě a jednoduše nebyl. I tak jsme se snažili si ,,bépko" užít a jako obvykle jsme fungovali hlavně jako speciální střelecká jednotka, která vcelku úspěšně drtila nepřátele v každém střetu. Přišli, viděli, zvítězili, ale nadšení nebyli...

Účastníci: Matěj, Pavel, Bagr, Michal, Kraara, Ovec, Leši, Alex, Jasmína (nebojová)

Zápis z larpu, který se inspiroval počítačovou hrou Warcraft a World of Warcraft. Autorem tohoto zápisu je Lykan.

Azeroth 2015

Příprava a očekávání

Velké přípravy nastaly po prvním srazu, kde jsem se dozvěděl spoustu novinek a měl jsem čas jako velitel armády na komunikaci s hráči. Předchozí ročník mi byl předhozen poněkud nečekaně a bez přípravy. Ale teď mělo být vše jinak, dostatek času a hlavně i nový kostým. Ale jak to bývá, i když se začne v čas, okolnosti nejsou pokaždé příznivé a čas dojde rychleji než by kdo chtěl. A i mě docházel čas, kostým rozdělaný ale v procesu nebyl jen jeden ale dva. Informace které jsem měl, jsme probrali s Emisarem a dal se dohromady předběžný plán. Největší obavu jsme však měli z dostatku lidí naší armády. Spojenectví z předchozího ročníku bylo a já pevně věřil, že bude do jisté míry pokračovat. Sice výroba na poslední chvíli, ale měli jsme za to, že jsme to stihly vše a byl na řadě odjezd. Ten se skládal z 5 lidí a hromadou věcí, což zná jistě každý. Nakonec oproti plánu jsme vyrazili o nějakou tu hodinu déle ve třech v autě s věcmi a ženy jsme nechali jet autobusem. I přese vše jsme se nemohly dočkat.

Táboření, počasí, hráči

Místo jsme našli dobře, nikdo z nás nebyl na původní lokaci a i přes našeho nepozorného řidiče jsme dorazili dobře. Ale nepřijeli jsme první, už na nás čekali první stany s vlajkou Aliance a prvními bojovníky z řad Divize Gilneas. Když se našel rovný a nebořivý flek pro stany, začala stavba. Tu máme naučenou a tak bylo rychle kam se schovat, když by počasí nepřálo. Nastal problém s jedním stanem, který nikdo neznal, ale po dostatečné době a dostatkem hlav ( 4-5) se dílo podařilo. A v tom se ozvala nepřízeň počasí. Ženy dorazili za sucha a postupně se plac začal plnit jak naší stranou, tak i nepřáteli a spojenci, ale ne tak hojně jak by se čekalo, zato hojně pršelo, v čemž probíhalo i schvalování zbraní a registrace. Každý už natěšený a zabraný do hovorů se známými tvářemi (což byl snad každý) o nadcházejících plánech. První zklamání dorazilo s ranním deštěm a velice malým počtem lidí. Některé armády neměli ani minimum a tak se musel start odložit, to dalo za následek nedostatku hráčů i na konec hry. S organizátory se domluvil náhradní program, než bude dostatek hráčů a tak jsme si prošli herní území, zabojovali a počasí se umoudřilo.

Hra

Hurá, konečně nástup, představení armád, hrdinů s emisary, CP a orgové. Jde se k „Dark Portalu“ a do základní báze naší armády. Já i emisar máme desky s harmonogramem a instrukcemi u sebe. Rozdělíme lidi kdo, kam půjde podle toho, zda chce více bojovat nebo dělat úkoly. Když máme něco rozdělené a část vyrazila na své první výpravy, přišli trpaslíci a my jásali, že máme plný počet hráčů po několika letech. Trpaslíci šli po menších úkolech, emisar se přidal k větší hromadě lidí, aby byl dohled, že dorazíme v největším počtu na smluvené místo a čas, kde se znovu rozdělíme a předáme si informace. No a já se vydal na dějovou linku, sehnat baterky do mé legendární hole po „posledním strážci Tirisfalu“. Obešel jsem Arakkoa a jiné krásy okolí a potkal spojence z řad Krvavých Elfů. Jelikož jsme udržovali nadále vřelé vztahy, vyměnili jsme si informace za mírného podezření. To se začínal projevovat neblahý vliv našich zbraní, které nebylo snadné odložit, ne-li nemožné. Čas plynul a najednou tu byla velká pranice, po které měl být už konec pro tento den. Je pravda, že jsem se setkal s Illidanem, Gul´danem a zjistil nějaké věci jak vše napravit abych byl sám sebou a mohl se podílet na boji proti poslednímu živému Sha´elfovi, ale i tak to uteklo moc rychle. Jelikož počasí přálo kupodivu až moc dobře, využíval jsem možnosti proměny worgena, úleva. Rychle se něco pojedlo, to ty šťastnější co nemuseli hnedle připravovat večerní divadlo. To ale bylo super a na jídlo bylo pak času dost. Přivedl se na svět živý a zdravý Gul´dan, hurá sice říci nemohu ale prý pro dobro všech je to nutné, měl jsem jiné plány, odejít portálem se spojenci a zničit ho. Ale Sha´elf byla velká hrozba a tak i Illidan se stal příčetným a hrdinové měli své zbraně konečně v pořádku a byli při smyslech. Škoda, jelikož to vedlo zase k velkému boji, kdy tentokrát vyhrála HORDA a měla možnost jít do „Black Temple“. Ale přežil jsem, věřte nebo ne, při zabíjení posledních živých, si mě nevšimli, i když jeden z hrdinů prošel okolo mě a dávali poslední síly dohromady na vstup za zrádným šikmouchým zrádcem své rasy. Asi taky proto, že nejvýraznější z aliance byl krvavý elf, toho si chtěl osobně vychutnat sám náčelník hordy a tím se pozornost strhla jinam.

Závěr – loučení a odjezd

Několik společných fotek na závěr, balení herního území a loučení s přáteli. Akce to byla super, počasí ani lidi organizátoři nedokáží ovlivnit, i když se snaží, jak to jde. A tak jsem si to užil opravdu moc a hned jsme se po cestě pouštěli do debat co další ročník a dávali pro a proti o tom ze kterého jsme odjížděli. Lidi potkáte i na jiných akcích, ale kostým, který máte pro tuhle akci, si jinde nevezmete a svět ve kterém potkáte Illidana, je jen jednou za rok…