Společné larpy a výpravy 2016

23.-25.9. bitva Krondor: Invaze Smaragdové královny

8.-9.7. bitva Dědictví míru: Tanec se smrtí

Galerie fotek z akce ZDE.

  

22.-26.6. larp Zlenice

29.4.-1.5. larp Azeroth

20.-22.5. víkendovka: Výroba kostýmů a zbraní

Víkend zaměřený na výrobu larpového vybavení. Chtěli byste na larp, ale nemáte základní vybavení? Trápí vás výroba vysněného kostýmu a potřebujete poradit? Nemáte nářadí a stroje k dodělání ulimátní zbraně? Zastavte se o jednom z výrobních víkendu v hůreckých dílnách, kde vám rádi se vším pomůžeme a poradíme jak s postupem, tak s výběrem materiálu. Navíc bude připravený materiál a šablony na výrobu stylové kápě a nátepníků pro začínající larpaře.

3.-5.5. Bitva pěti armád

15.-17.4. Hraničářský výcvik: survival

Survivaly jsou pochodové výcviky zaměřené na přežívání v přírodě - naučíte se, jak připravit stylové zavazadlo, základy maskování, stopování a plížení, kde a jak najít jídlo a pití, jak svázat zajaté a ošetřit raněné a mnoho dalšího. Mnohé vědomosti z tohoto víkendu se vám budou hodit nejen na larpech, ale i v reálném životě.

Kompletní galerie fotek z akce ZDE.

2.3. bitva Trnové království: Chaos války

"Letošní larpovou sezónu Hraničáři zahájili již skoro tradičně na jarním tažením bitvy o Trnové království 2. dubna. Tato pražská jednodenní bitva, odehrávající se v lesích na okrajích Prahy. Letos na jaře, stejně jako loňský podzim, se akce odehrávala v Xaverovském háji, který skýtá opravdu pěkné prostředí. Bojovníkům přálo i počasí, časně jarní víkend bylo krásně, akorát slunečno, akorát teplo. Jak organizátoři upozorňovali, čert vem příběh, hlavně se pořádně porubat, což se vcelku zdařilo. Strany se promíchaly, spojenectví rozpadla a znova slepila... Hraničáři se stejně jako na podzim zařadili mezi Divoký lid. Vlkodlak, skřítek, trpaslík, elf a všelijaká další divoká havěť, která byla rozhodně posilou. A jak to dopadlo? Celkově sice strana Divokého lidu ztratila bitvu (ale ne válku,) ale pokud jde o zábavu a příjemný rozjezd letošního larpování. Účel byl splněn. Bagr se nechal slyšel, že na téhle bitvě dokonce i ,,zabil pár lidí zepředu“, všichni si užili ostřelovanou... A kdo se tedy všechno zapojil do boje? Bagr, Panda, Ghuli, Rákosníček, Rákosníčkův brácha, Baku, Leši, Alex, Jasmína, Lykan, Dawe ... prostě bitva, na které byli všichni (kromě mě teda!)"

Kraara

26.-28.2. Hraničářský výcvik - Lukostřelba I

Dozvíte se o základech lukostřelby a naučíte se základy aplikovat v boji, rychle zakládat šípy, instinktivně mířit i střílet za pohybu a ve stresových situacích.

29.-31.1. Hraničářský výcvik: Šerm
základní úroveň, boj larpovými zbraněmi na blízko

"Akce se konala v Hůreckém dvoře ve Hředlích u Rakovníka. V plném počtu jsme se sešli v pátek kolem 18. hodiny. K večeři jsme si upekli maso na grillu a popili trochu medovinky. Večer byl na programu referát o rozdělení zbraní a dokument na téma "historický vývoj meče".

Druhý hned po snídani začal denní program krokováním pod Hančiným vedením. V průběhu dopoledne dorazili instruktoři Šimon, Baku, Leši, Alex, Ondra a začali účastníky učit seky s mečem, postoj, rovnováhu, atd. 
Po obědě byly na programu další zbraně a jejich kombinace (štíty, kopí, kladiva,.....), základní techniky boje v bitvách a mnoho dalších praktických věcí. Občas byl program proložen nějakou hrou, jako bylo například Hunger Games, Rus, atd. 
Večer se program odvíjel  uvnitř v teple.  Nejdříve záludným poznávacím testíkem, který měl otestovat co si účastníci pamatují z předchozího večera. Večer byl zakončen zhlédnutím druhé části dokumentu z pátku.

V neděli po snídani a okostýmování se vyrazilo na Bagrem vymyšlenou bitvičku. Bitva se odehrávala nedaleko, hned za Hředlema na tzv. Haldě. Když se dorazilo na místo, bojující byli rozděleni na dvě skupiny (Leši, Alex, Pavel, Tomáš X Matěj, Bagr, Tomáš, Jirka). Úkolem bojujících bylo doběhnout do středu bitevního pole, pobít všechny nepřátele, vzít těžký špalek a donést či dokutálet ho k jedné ze stantart. Byla to opravdu náročná hra, jejímž cílem nebylo jen se pobít, ale i pořádně se nadřít:)

Před obědem jsme se ještě trochu pobili po dvojicích v "arénkách". A po obědě se všichni účastníci a instruktoři rozjeli k domovu.

Závěrem by jsem chtěl poděkovat všem, kteří mi pomohli tento víkend zorganizovat, hlavně Hance, Bagrovi, všem instruktorům (jmenovitě Baku, Leši, Šimon, Ondra, Alex). Speciální dík skvělé fotografce Taře. 

A také velké poděkování všem účastníkům, bez kterých by tento víkend vůbec nebyl.

Dík Panda"

Kompletní galerie je ZDE.