Hůrečtí hraničáři

Ve třetím věku, po bitvě Posledního spojenectví, začala říše Arnoru upadat a rozpadla se do drobnějších království, která pod nátlakem skřetů z Angmaru zanikla. Eriador se stal až na výjimky pustý a neobydlený.

Jednou z těchto výjimek byla Hůrka, hlavní vesnice Hůrecka, ležící na křižovatce Východní a Zelené cesty. Kromě Hůrky se v okolí nacházejí také malé osady Podlesí, Špalíček a Jámy. V Hůrecku spokojeně žijí nezávislí lidé a hobiti, kteří se starají sami o sebe, příliš nestojí o cizince a málokdy se jim donesou zprávy z okolního světa.

Co však Hůrečtí nevědí je, že o jejich klidný spánek se starají hůrečtí haničáři, skupiny bojovníků potulující se okolím a střežící Hůrecko před nezvanými hosty z řad skřetů a jiných zbloudilých Sauronových pomocníků.

 

Zeleno-hnědě odění jsou hraničáři v lesích a kopcích téměř neviditelní. Dobrá kondice, lehká výstroj, znalost krajiny a přírody jim umožnuje rychlé přesuny na ohromné vzdálenosti a nečekané přepady nepřítele. Oddíly vedou Dúnadani, potomci těch z Númenorského lidu, jež zůstali přátelé elfů a před zkázou Númenoru odpluli do Středozemě.

Lidé, hobiti, trpaslící i elfové se k hraničářům přidávají dobrovolně, nejčastěji z touhy po dobrodružství a nutkání nesedět doma za pecí, z touhy volně se pohybovat přírodou a z přesvědčení, že jejich posláním je chránit klid a mír těchto krajů.

 

V Hůreckých lesích mají hraničáři několik osad a skrytých táborů, kde přečkávají nejhorší nepřízeň počasí a skladují vybavení a zásoby. Jejich obživou je lov a sběr, v osadách pěstují nenáročné plodiny, které stačí je zasít a sklidit (žádné okopávání, zalévání, pletí – na to nemají čas:) Co jim neposkytne příroda, to si obstarají v Hůrce anebo v Roklince.

Kam až pamět hůreckých sahá, nevzpomínají si na žádný vpád skřetů nebo divokých lidí ze severu. V kraji je díky hůreckým hraničářů bezpečno.

Jsme skupina organizátorů a hráčů LARPů - dobrodružných her v přírodě s převážně fantasy a historickou tématikou. Máme více jak 15 let zkušeností s pořádáním akcí malého rozsahu pro 10-50 účastníků, ale i opravdu velkých akcí pro 1000 lidí, víkendových i týdenních.

Akce, na kterých se někdo z nás podílel:                                 
Víkendovky pro nováčky v Krnově
Klub deskových her
Bitva pěti armád na Moravě
Bráček
Arpen

Krondor

Tábory

 

 

Naše další projekty

Špalíček

Neobyčejný jezdecký oddíl, kde jezdit na koni může každý, kdo jen trochu chce. Učíme děti jezdit na koních, seznamujeme je s různými sportovními disciplínami, se základy voltiže, džigitovky, pony games a jízdní lukostřelbou. A také se učí učit. Pracují s koňmi ze země, učí je cirkusové kousky. A učí se i učit sebe navzájem, spolupracovat se skupině bez zbytečných sporů a ty nezbytné řešit mírovou cestou:) Vedeme je k tomu, aby koně nevnímali jako sportovní nástroje, takže pomáhají i s péčí o ně a zábavnou formou se učí spoustu "koňské teorie".

Novinky můžete sledovat na stránkách Hůreckého dvora nebo na facebooku.

 

Hůrecký dvůr

Krondor

- invaze Smaragdové královny je hra, larpová bitva na motivy Hadí ságy od R.E. Feista. Koná se každý podzim u nás ve Hředlích, pokud je vám nad 15 let, můžete si přijet zabojovat a zažít atmosféru velkého vylodění a dobývání. Zahrát si mohou i mladší, stačí se přihlásit za vesničany. A pokud máte koně, můžete přijet dělat atmosférickou postavu:)

Bitva má vlastní stránky a můžete se přidat i ke skupině na facebooku.

Hůrka

E-shop s vybavením pro LARP s vlastní dílnou v Hůreckém dvoře. Šijí se zde kostýmy a vyrábí kožené zbroje a doplňky, bezpečnostní šípy, štíty a měkčené zbraně. Často také vyrábí zbraně nebo kostýmy na zakázku. Dílna se zabývá i výzkumem a vývojem nových a lepších postupů při výrobě. Získané zkušenosti se hodí nejen ve výrobě, ale i při psaní návodů na výrobu a hraničářských vyráběcích víkendech.

Aktuální informace najdete na úvodní stránce e-shopu i na facebooku.

U Hobitů

Obchůdek se vším pro hry typu LARP, "dřevárny", bitvy a Living Fantasy v Praze. Najdete tam vše, od drobných doplňků a rekvizit po kompletní kostýmy, nové i bazarové. Mají také materiály na výrobu či úpravu vlastních výrobků - ať už potřebujete speciální lepidlo, barvu, kůži, dřevo nebo laminát - vše u nás buď najdete nebo to seženeme.

Obchod má stránku vlastní i facebookovou.

Karavana

Brněnská pobočka obchodu U Hobitů.

Aktuální informace najdete vždy na jejich stránce na facebooku...