Hraničářské tréninky

V dubnu 13. - 15. z tréninků slavnostně uděláme trilogii :)

Aneb tentokrát už snad FAKT nebude mrznout!

Vymýšlíme na vás zbrusu nová cvičení a způsoby tréninku, jak z hlediska kondice, tak z hlediska šermu. Tentokrát vynecháme kratší zbraně (které nás na začátku vždycky akorát unaví:) a pustíme se rovnou do jednoruček, štítových kombinací a obouruček. Do toho si vyzkoušíme lépe si uvědomovat protivníka a logicky reagovat na jeho postoj i útok. Potrénujeme reflexy, smyslová vnímání a reakční dobu. Pokud se vyskytnou nějací nováčci, budeme se snažit, aby se jim alespoň část doby někdo věnoval zvlášť.

Jestli se nad námi konečně počasí smiluje, zkusíme nějaké lukostřelecké hry, sprinty do kopce, běh terénem a skupinový boj, který snad nakousneme už i teoreticky. V rovnováze, koordinaci a kondičním tréninku na vás vedle cviků, které už znáte, zase vytáhnu nějaké nové mučicí techniky:)

Opět nic nebude povinné, ale budu moc ráda, pokud si všechno aspoň jednou zkusíte.

Harmonogram ZDE

Zkusila jsem tam zase přihodit nějaké nové exciting věci, tak uvidíme, jak se to vyvine. Stejně tak moje pohybová cvičení tam budou mít i nějaké nové zákeřné cviky. Kdyby vám tam něco chybělo nebo jste měli jiné návrhy, směle křičte.

Praktické

Spát budeme ve vnitřních vytápěných prostorách, jsou tam matrace, vezměte si spacáky. Nějaké zbraně k zapůjčení taky budou k dispozici.

Cena 100,- na osobu na víkend na pokrytí základních nákladů, nebo 300,- i s jídlem na sobotu a nedělní snídaní (na pátek večer si něco dovezte).

Březnový hraničářský trénink 16.-18.3.

Druhý díl úspěšného bestselleru aneb Třeba tentokrát už nebude mrznout!

Přijeďte se hýbat, blbnout, běhat, balancovat, posilovat, střílet, mlátit se po hlavách a jinak využívat energie. Vnitřní prostory už jsme otestovali, tentokrát se třeba už i víc podíváme ven, abychom si mohli vyzkoušet hry a nějaké skupinové taškařice. Přijdeme na nové finty, vyrobíme nějaké modřiny a budeme rozvíjet to, co jsme si vyzkoušeli minule.

Program bude podobný a opět nic nebude povinné, ale budu moc ráda, pokud si všechno aspoň jednou zkusíte. Cviky a sestavy zkusím obměnit, aby vás to nenudilo, ale styl bude podobný.

Rána:
běhání, rozhýbání a rozehřátí, kondiční cvičení

Dopo:
boj, boj a boj všeho druhu, nějaká ta lukostřelba

Odpo:
boj, boj a nějaké ty hry a další aktivity

Večery:
pohybové cvičení na koordinaci, rovnováhu a protažení

Spát budeme ve vnitřních vytápěných prostorách, jsou tam matrace, vezměte si spacáky. Nějaké zbraně k zapůjčení taky budou k dispozici. Cena 100,- na osobu na víkend na pokrytí základních nákladů, nebo 300,- i s jídlem na sobotu a nedělní snídaní (na pátek večer si něco dovezte).

Událost na FB: ZDE 

Jarní hraničářský trénink 23.-25.2.

Potřebujete se po zimě probudit? Sezóna se blíží, a vy si připadáte ztuhlí, neohrabaní a nervózní z prvních jarních střetů?

Přijeďte tělu připomenout, jak se hýbat, a za který konec chytit zbraň!

Víkend naplníme různorodou aktivitou spojenou s bojem, zručností a fyzickou kondicí. Bude prostor i pro volnou zábavu, povídání, uzavírání bojových aliancí a plánování společných zážitků.

Program bude flexibilní a strukturovaný jen orientačně. Potrápíme svaly, zabojujeme si, vyzkoušíme si různé hry a aktivity, budeme se učit jeden od druhého. Žádný bod programu není povinný:)

Orientační nástřel programu:

 • Pátek
  • příjezd, koordinace a balanc
  • večeře, povídaní (oblíbené zbraně, co si potřebujete osvěžit/zlepšit)
 • Sobota
  • ranní běhání; snídaně
  • rozehřátí a rozcvička; kondiční cvičení; pauza
  • boj: nože, tesáky, jednoručky; oběd
  • boj: štíty, kopí, luky; pauza;
  • taktika a skupinový trénink; možná opičí dráha;
  • večeře; koordinace a balanc; povídání (dojmy, co dál nebo příště), volná zábava
 • Neděle
  • ranní běhání; snídaně
  • rozehřátí a rozcvička
  • kondiční cvičení/volná zábava/boj, dle zájmu
  • odjezd dle potřeby

Organizačně:

Spát budeme ve vnitřních vytápěných prostorách, jsou tam matrace, vezměte si spacáky. Nějaké zbraně k zapůjčení taky budou k dispozici.

Cena 100,- na osobu na víkend na pokrytí základních nákladů, nebo 300,- i s jídlem na sobotu a nedělní snídaní (na pátek večer si něco dovezte).