Informace pro rodiče

O co jde?

Hlavním zaměřením našeho projektu je organizace akcí a výprav pro děti a mládež, které mají rády dobrodružství, chtěly by se naučit šermovat, střílet z luku nebo jezdit na koni a vyzkoušet si, jaké to je stát se hrdinou z oblíbené knihy nebo filmu. Pro ty, které by chtěly okusit svět LARPu, ale neví kde začít.

Během víkendovek pro nováčky seznamujeme účastníky se základy šermu, lukostřelby nebo jiných aktivit, učíme se spolu šít a vyrábět kožené zbroje nebo měkčené zbraně na larpy. Společně pak jezdíme na různé hry, bitvy nebo larpy. Spolu táboříme, vaříme a můžeme poskytnout místo v historických stanech nebo nějaké vybavení na půjčení.

Pro koho to pořádáme?

Věková hranice účastníků není nijak omezená. Většina nováčků má mezi 10 a 15tým rokem, ale pokud je někomu třikrát tolik a přesto se cítí být nováčkem ve světě LARPu nebo ho láká některé z témat, je akce samozřejmě vhodná i pro něj. Stejně tak jsou vítaní rodiče, kteří by chtěli vyzkoušet, cože to vlastně ty jejich děti baví.

Přihlášení

Přilásit dítě můžete jednoduše zasláním mailu, ve kterém uvedete následující:

  •     počet, jméno a věk účastníků
  •     tel.: kontakt na rodiče nebo jiné příbuzné v době akce (pro případy nouze)
  •     případné zdravotní komplikace, alergie nebo nároky na dietu
  •     Pokud máte zájem o pravidelné informace o plánovaných akcích, můžete přidat ještě e-mailovou adresu, na kterou je máme posílat.

Mobilní telefony sebou děti smějí mít, ale doporučujeme nebýt nervozní, když je dlouho nezvedají:) Pošlete jim prostě zprávu, ať se ozvou, až bude volněji. Kdyby se dělo něco vážného, někdo už by se Vám samozřejmě dávno ozval.

Krátký dokumentární film o bitvě