Minulost

2017
2016
Dědictví míru - Tanec se smrtí

 

 

 

 

 

 

Azeroth 2016

 

 

 

 

 

 

Výcvik: Hraničářský survival

 

 

 

 

 

 

 

Trnové království: Chaos války

 

Letošní larpovou sezónu Hraničáři zahájili již skoro tradičně na jarním tažením bitvy o Trnové království 2. dubna. Tato pražská jednodenní bitva, odehrávající se v lesích na okrajích Prahy. Letos na jaře, stejně jako loňský podzim, se akce odehrávala v Xaverovském háji, který skýtá opravdu pěkné prostředí. Bojovníkům přálo i počasí, časně jarní víkend bylo krásně, akorát slunečno, akorát teplo. Jak organizátoři upozorňovali, čert vem příběh, hlavně se pořádně porubat, což se vcelku zdařilo. Strany se promíchaly, spojenectví rozpadla a znova slepila... Hraničáři se stejně jako na podzim zařadili mezi Divoký lid. Vlkodlak, skřítek, trpaslík, elf a všelijaká další divoká havěť, která byla rozhodně posilou. A jak to dopadlo? Celkově sice strana Divokého lidu ztratila bitvu (ale ne válku,) ale pokud jde o zábavu a příjemný rozjezd letošního larpování. Účel byl splněn. Bagr se nechal slyšel, že na téhle bitvě dokonce i ,,zabil pár lidí zepředu“, všichni si užili ostřelovanou... A kdo se tedy všechno zapojil do boje? Bagr, Panda, Ghuli, Rákosníček, Rákosníčkův brácha, Baku, Leši, Alex, Jasmína, Lykan, Dawe ... prostě bitva, na které byli všichni (kromě mě teda!)

Autor : Kraara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

Trnové království: Podzimní tažení

Zápis z bitvy v Praze v Xaverském háji

Pátý běh bitvy o Trnové království jsme zahájili už v pátek odpoledne oslavou Matějových narozenin. Jako překvapení jsme mu připravili malý larpík, díky kterému jsme měli o zábavu na celý večer a část noci vystaráno: aneb hasíme stoh, hurá! Během oslavy jsme dolaďovali naše kostýmy, tentokrát jsme se rozhodli jet za Divoký lid a pojmout to značně po svém. A tak ze Hředlí v sobotu ráno odjížděla pohádková skupina: květinová víla, rákosníček, vodník česílko, tiefling, elf, trpaslík a jakésli neuvěřitelně rozkošné ušaté zvířátko. A protože jsme to brali tak trochu jako recesi, opravdu skvěle jsme si to užili a nasmáli se. Ghuli s kuší řádil jak neunavitelný králíček Duracell, Bagrovi se podařilo podřezávat zmatené skřety zezadu a Ovcovi za celou dobu ani jednou neupadly rohy, takže obrovský úspěch! Vzít to občas s nadsázkou je rozhodně zdravá sranda.

Účastníci: Bagr, Matěj, Lykan, Eywa, Rákosníček (dříve Pavel), Ghuli, Kraara, Ovec, Rákosníčkův brácha, Grew

 

Gothic 2015

 Celá akce se odehrála na středověkém  hradě Točník a jeho blízkém okolí. Jako každý rok byla účast hráčů na tomto larpu velká. Z hraničářů se zůčastnily Ghuli (mistr kovář), Šrein (důlní mistr),Matýsek,  Bagr (velitel hraničářů,Panda ( knihovní stráž), Grew (knihovnický úředník).

 

 

 

 

Krondor 2015

Víkend před svatým Václavem patřil druhému ročníku Krondoru – Bagrově bitvě ve Hředlích na motivy Hadí ságy R.E. Feista. A protože Bagr je náš velitel a pán, účastnili jsme se dílem coby organizátoři (výrazně větším dílem :)) a dílem jako účastníci (beztak co nejvíce zapojených do pomoci s organizací). Akce velmi povedená, po stavbě a bourání Krondoru se mi ještě týden spalo jako nikdy dřív. Podle očekávání dobro (ostrovní armády Západu prince Patricka) opět zvítězilo nad zlem (žoldáckými kumpaniemi Smaragdové královny). Tak zase příští rok?

Účastníci: Bagr, Aldariel, Michal (čistě orgové), Ghuli, Lykan, Alex, Baku, Leši (CP), Matěj, Pavel, Kraara, Ovec, Jasmína, Grew, Eywa

 

Hůrecké dějiny 2015

 

V srpnu jsme pořádali rodinný larp Hůrecké dějiny pro hravé hobity, toulavé Dúnadany a kouzelné zpívající elfky. I přes úmorné vedro jsme díky koupališti přežili a nakonec naši hrdinní hůrečtí porazili Mohylového ducha (i přesto, že se Ješek zlatníček, ješkovy voči, všemožně snažil zhatit každý nadějný plán.) Bouřky nás nevylekaly, skřeti nepodřezali a nakonec i tomu ovoci  zelenině se na Hůrecku začalo zase dařit... :)

Účastníci: Bagr, Aldariel, Michal, Kraara, Stříberka, Baku, Lykan

 

 

Zlenice 2015

 

Bitva pěti armád 2015

Zápis z bitvy na inspirované dílem J. R. R. Tolkiena - Hobbit.

První červnový víkend, jedno z největších veder letošního roku, část z nás prožila v Doksech

na proslulé Bitvě pěti armád. Dlužno říci, že zvláště ta letošní zůstany asi navždy neblaze proslulou. Organizátoři zajistili fajn tábořiště a dostatek záchodů a pitné vody zato zcela selhalipo příběhové a lidské stránce.Systém udílení životů byl dost neprůhledný a obecně pofidérní, arogance kluka ve žluté tunice nekonečná a příběh, který měl dokreslovat celou víkendovou akci, prostě a jednoduše nebyl. I tak jsme se snažili si ,,bépko" užít a jako obvykle jsme fungovali hlavně jako speciální střelecká jednotka, která vcelku úspěšně drtila nepřátele v každém střetu. Přišli, viděli, zvítězili, ale nadšení nebyli...

Účastníci: Matěj, Pavel, Bagr, Michal, Kraara, Ovec, Leši, Alex, Jasmína (nebojová)

 

 

 

 

 

 

 

​Trnové království: Jarní tažení

Druhý víkend v měsíci dubnu jsme se zúčastnili čtvrtého běhu bitvy o Trnové království. Jakožto hrdinní žoldáci jsme se přidali k pánům z Hvězdy, vedeným Tristanem. Především díky naší nepřekonatelné střelecké jednotce Tristanova aliance zvítězila a svrhla proradného uchvatitele Berharda. Sezónu jsme tedy zahájili úspěšně, počasí bylo příjemné a hlavně jako sžívací akce to bylo super!

Účastníci: Ghuli, Klára P., Kraara, Ovec, Matěj, Bagr, Michal, Pavel, Leši, Alex, Lykan, Jasmína (nebojová), Eva (nebojová)

 

 

2014  

Trnové království: Stín bouře
Gothic 2014
Krondor 2014

Dávná historie

Fotogalerie zatím neobsahuje žádné fotografie.

Trnové království