O projektu

Naším hlavním cílem je věnovat čas dětem a mládeži, kteří mají rádi dobrodružství, chtějí se naučit šermovat, střílet z luku, jezdit na koni nebo si vyzkoušet stát se hrdinou z oblíbené knihy nebo filmu. Kteří chtějí okusit svět larpu - live action role play, hry v rolích na živo, ale neví kde začít. Věková hranice účastníků není nijak omezená, většina nováčků má mezi 10 a 15 rokem, ale pokud se cítíš být nováčkem ve světě larpu, jsou naše víkendovky pro tebe bez ohledu na věk. Pokud se cítíš být larpovým veteránem, ale rád potrénuješ a seznámíš se s nováčky, jsi vítán na společných víkendech i výpravách na bitvy a larpy.

Jsme skupina organizátorů a hráčů dobrodružných her v přírodě s převážně fantasy a historickou tématikou. Máme více jak 15 let zkušeností s pořádáním akcí malého rozsahu pro 10-50 účastníků, ale i opravdu velkých akcí pro 1000 lidí, akcí víkendových i týdenních.

Projekt je tvořen zejména víkendovými kurzy na různá témata, společnou účastí na larpech a od roku 2018 i letními tábory.

Na víkendovkách se snažíme seznámit účastníky se základy boje larpovými zbraněmi, střelby z luku a jízdy na koni, případně kombinace. Učí se orientaci a přežití v přírodě, táboření, samostatnosti a zodpovědnosti v rozhodování, taktice a strategii v bitevních larpech. Pořádáme i dílny zaměřené na výrobu larpových zbaní a různých součástí kostýmu. Pořádáme i čistě herní akce, kde si účastníci vyzkouší, jaké je to být opravdovým hraničářem a stopovat skřetí hlídku, střežit cestu či tábor a nebo připravit přepad loupeživé bandy. Tyto jsou odstupňované podle náročnosti na fyzičku a výbavu.

Spolu jezdíme i na různé akce - na bitvy, kde si hlavně zabojujete i na larpy, na kterých si předem vyberete nebo vytvoříte postavu, za kterou pak můžete hrát. Můžete jet hrát s námi ve skupině, nebo jen využít společného zázemí a polní kuchyně a hrát úplně samostatně. Máme hodně vybavení a rádi se o něj podělíme, víme, jak těžko se vše shání ze začátku. Stačí, když nám to pak pomůžete všechno zase sbalit:)

 

Naší základnou je Hůrecký dvůr (statek nacházející se ve Hředlích nedaleko Krušovic v okrese Rakovník) s dostatečným prostorem pro všemožné aktivity. Na stejném místě najdete i hůrecké dílny dodávající do e-shopu Hůrka a které můžete využít během vyráběcích víkendů. Statek má velkou hobití kuchyni, o hladu nebudete;) Při větším počtu uchazečů a nepřízni počasí máme domluvenou místní sokolovnu. Pokud to však jen trochu půjde, budeme trénovat venku na čerstvém vzduchu v polích a lesích okolo Hůreckého dvora. Pro všechny nováčky, kteří ještě nemají vlastní výbavu jako meč či luk, máme připraveno k zapůjčení naše vybavení.

Nově máme druhou základnu v Divočině - kousku lesa u obce Horky, na půl cesty mezi obcemi Doksy a Dubá, které najdete v okrese Česká Lípa. A v nedalekém hostinci U Skákavého poníka ve Vrchovanech, který je ale v současnosti v rekonstrukci.

 

Pro účast na našich akcích není potřeba být členem nějaké skupiny či organizace a platit roční či jiné poplatky, zkrátka pokud se vám kterákoli akce líbí, ať už víkendovka nebo výprava někam na bitvu, přihlaste se na ni a my s vámi budeme počítat.