Hraničářské tábory 2021

Hraničářské tábory jsou opět dva:

A opět se částečně se prolínají, máme tak možnost potkat se všichni bez ohledu na to, na který kdo pojede. Jen letos máme v plánu "formu" setkání trochu upravit :)

 

  • První tábor Hraničářův učeň je tradiční výcvik hraničářských rekrutů a je určen těm, kteří na žádném výcviku ještě nebyli nebo hraničářům mladším 12ti let.

 

  • Druhý tábor je Hraničářský sněm a je určen pouze těm, kteří si už v rámci základního výcviku vysloužili titul hraničář nebo mladší hraničář a jsou starší 12ti let.

Hraničářův učeň 2021

Jedinečný desetidenní zážitek z výcviku mladých hraničářů.

Získáte nové dovednosti

• Intenzivní výcvik lukostřelby, šermu a jízdy na koni.

• Stopování, skrývání a přežívání v divočině.

• Výroba vlastního zavazdala, nátepníků a jiných doplňků.

A znalosti

o první pomoci a ranhojičství

o přírodě a zvířatech

o shánění potravy a vody v lese

o zpracování kůže a jiných materiálů

A především skvělé zážitky!

Čeká vás lov, boj, stopování, plížení a maskování, držení hlídky a nemálo nečekaných a napínavých situací.

Termín

9.-18. července 2021

Cena

4.500,- Kč / 10 dní

Místo

Divočina - tábořiště v lese na kopci u Horek, nenápadné vesničky u Vrchovan, na půl cesty mezi obcemi Doksy a Dubá v okrese Česká Lípa. (Tam, co loni :) )

Přihláška

Ke stažení ZDE (Maximální počet dětí je 24 a letos už výjimky dělat nebudeme - chybí nám pak určitá komornost a možnost poznat dětí opravdu osobně. Navíc je to STRAŠNĚ moc vybavení, které musíme nachystat:) )

Ubytování

Jedná se o opravdové táboření, teplou sprchu a splachovací záchod u nás prosím nečekejte :) Spí se v dobových "srubech" nebo historických či vojenských stanech. Stany ani domky nemají podlážky, děti si je však první den vystelou slámou, na kterou se položí celty a stanová plátna. Záchod je suchý, voda se do tábora vozí v cisterně a je k dispozici v přírodní "umývárně". Děti si své tělo i nádobí (ne)hlídají a (ne)umývají sami :) Jednou během tábora se koná výprava k Máchovu jezeru, do kterého musí povinně všichni aspoň na chvilku.

Strava

Jídlo vaříme na ohni, 1-2x denně teplé. Jídlo je moc dobré a většina děti s ním nemá problém a naopak si často chodí přidávat. Zvládli jsme i různé diety. Přesto platí pravidlo, že nikdo nic nemusí jíst a když má s něčím problém, vymyslíme náhradu. Co ale děti někdy překvapí je přísnost, s jakou zakazujeme a postihujeme plýtvání jídlem nebo dokonce jeho vyhazování. Má to dva důvody - etický a praktický.

Etický spočívá ve filozofii, že jídlo je vzácné a na světě ho prostě není dost. Vyhazovat ho je nevděk k podmínkám, ve kterých mám to privilegium žít a také neúcta k těm, kteří ho celé dopoledne na ohni připravovali! Jedincům přistiženým při vyhazování jídla se může stát, že příští dopoledne stráví v kuchyni :)

Praktický dovůd je umístění tábora opravdu v divočině, kde kolem chodí různá zvěř včetně vos, lišek a prasat. Nemusí si zvyknout chodit přímo do tábora hledat zbytky poschovávané někde v křoví.

Vybavení

Každý má během tábora k dispozici půjčené základní hraničářské vybavení: luk, toulec šípů, dlouhý nůž a plášť s kápí

Pokud z toho něco doma máte, nevadí, klidně si vemte vlastní. Obzvláště, jestli máte luk, se kterým jste zvyklí střílet (max. nátah 25lbs!). Neberte ale zbraně delší než tesák (cca 60cm) a šípy. Pokud máte doma nějaké další kostýmové doplňky, košili apod., přibalte to také.

Hraničářský sněm 2021

Velitel královských hraničářů Crowley svolává sněm
všech hraničářů a mladších hraničářů.

Sněm je určen účastníkům alespoň jednoho Hraničářského výcviku starším 12ti let. Režim je o něco volnější, zato však fyzicky náročnější, pochody delší, častěji přespíme někde v divočině mimo tábor, součást programu je i více bushcraftu na složitějších projektech. Oproti loňsku také přibyde samostanějších misí a průzkumů.

Podmínkou účasti je titul hraničář nebo mladší hraničář z předchozích ročníků, de facto je tedy tábor pro zvané :) Pokud vám ale pozvánka nedorazila a máte pocit, že máte nárok jet, nebojte se napsat!

Termín

16.-25.7. 2021

Cena

4500,- Kč/10 dní

Přihláška

Ke stažení ZDE

Místo

Opět Divočina u Vrchovan, okr. Česká Lípa - vše jako loni :)

Dětský tábor