Hraničářské tábory 2021

Hraničářské tábory jsou opět dva:

A opět se částečně se prolínají, máme tak možnost potkat se všichni bez ohledu na to, na který kdo pojede. Jen letos máme v plánu "formu" setkání trochu upravit :)

 

  • První tábor Hraničářův učeň je tradiční výcvik hraničářských rekrutů a je určen těm, kteří na žádném výcviku ještě nebyli nebo hraničářům mladším 12ti let.

 

  • Druhý tábor je Hraničářský sněm a je určen pouze těm, kteří si už v rámci základního výcviku vysloužili titul hraničář nebo mladší hraničář a jsou starší 12ti let.

Vedoucí, které letos potkáte

Halt
Halt
Gilan
Gilan
Rawenir
Rawenir
Veru
Veru
Robin
Robin
Wendy
Wendy
Kiki
Kiki
Chubb I.
Chubb I.
Alyss
Alyss
Sebík
Sebík
Jenny
Jenny

Hraničářův učeň 2021

Jedinečný desetidenní zážitek z výcviku mladých hraničářů.

Získáte nové dovednosti

• Intenzivní výcvik lukostřelby, šermu a jízdy na koni.

• Stopování, skrývání a přežívání v divočině.

• Výroba vlastního zavazdala, nátepníků a jiných doplňků.

A znalosti

o první pomoci a ranhojičství

o přírodě a zvířatech

o shánění potravy a vody v lese

o zpracování kůže a jiných materiálů

A především skvělé zážitky!

Čeká vás lov, boj, stopování, plížení a maskování, držení hlídky a nemálo nečekaných a napínavých situací.

Termín

9.-18. července 2021

Cena

4.500,- Kč / 10 dní

Místo

Divočina - tábořiště v lese na kopci u Horek, nenápadné vesničky u Vrchovan, na půl cesty mezi obcemi Doksy a Dubá v okrese Česká Lípa. (Tam, co loni :) )

Přihláška

Ke stažení ZDE (Maximální počet dětí je 24 a letos už výjimky dělat nebudeme - chybí nám pak určitá komornost a možnost poznat dětí opravdu osobně. Navíc je to STRAŠNĚ moc vybavení, které musíme nachystat:) )

Ubytování

Jedná se o opravdové táboření, teplou sprchu a splachovací záchod u nás prosím nečekejte :) Spí se v dobových "srubech" nebo historických či vojenských stanech. Stany ani domky nemají podlážky, děti si je však první den vystelou slámou, na kterou se položí celty a stanová plátna. Záchod je suchý, voda se do tábora vozí v cisterně a je k dispozici v přírodní "umývárně". Děti si své tělo i nádobí (ne)hlídají a (ne)umývají sami :) Jednou během tábora se koná výprava k Máchovu jezeru, do kterého musí povinně všichni aspoň na chvilku.

Strava

Jídlo vaříme na ohni, 1-2x denně teplé. Jídlo je moc dobré a většina děti s ním nemá problém a naopak si často chodí přidávat. Zvládli jsme i různé diety. Přesto platí pravidlo, že nikdo nic nemusí jíst a když má s něčím problém, vymyslíme náhradu. Co ale děti někdy překvapí je přísnost, s jakou zakazujeme a postihujeme plýtvání jídlem nebo dokonce jeho vyhazování. Má to dva důvody - etický a praktický.

Etický spočívá ve filozofii, že jídlo je vzácné a na světě ho prostě není dost. Vyhazovat ho je nevděk k podmínkám, ve kterých mám to privilegium žít a také neúcta k těm, kteří ho celé dopoledne na ohni připravovali! Jedincům přistiženým při vyhazování jídla se může stát, že příští dopoledne stráví v kuchyni :)

Praktický dovůd je umístění tábora opravdu v divočině, kde kolem chodí různá zvěř včetně vos, lišek a prasat. Nemusí si zvyknout chodit přímo do tábora hledat zbytky poschovávané někde v křoví.

Vybavení

Každý má během tábora k dispozici půjčené základní hraničářské vybavení: luk, toulec šípů, dlouhý nůž a plášť s kápí

Pokud z toho něco doma máte, nevadí, klidně si vemte vlastní. Obzvláště, jestli máte luk, se kterým jste zvyklí střílet (max. nátah 25lbs!). Neberte ale zbraně delší než tesák (cca 60cm) a šípy. Pokud máte doma nějaké další kostýmové doplňky, košili apod., přibalte to také.

Hraničářský sněm 2021

Velitel královských hraničářů Crowley svolává sněm
všech hraničářů a mladších hraničářů.

Sněm je určen účastníkům alespoň jednoho Hraničářského výcviku starším 12ti let. Režim je o něco volnější, zato však fyzicky náročnější, pochody delší, častěji přespíme někde v divočině mimo tábor, součást programu je i více bushcraftu na složitějších projektech. Oproti loňsku také přibyde samostanějších misí a průzkumů.

Podmínkou účasti je titul hraničář nebo mladší hraničář z předchozích ročníků, de facto je tedy tábor pro zvané :) Pokud vám ale pozvánka nedorazila a máte pocit, že máte nárok jet, nebojte se napsat!

Termín

16.-25.7. 2021

Cena

4500,- Kč/10 dní

Přihláška

Ke stažení ZDE

Místo

Opět Divočina u Vrchovan, okr. Česká Lípa - vše jako loni :)

Dětský tábor