Hraničářské tábory 2022

Vypadalo to nahnutě, ale nakonec to ještě jednou zkusíme a hraničářské tábory jsou opět dva :) A opět se částečně se prolínají, máme tak možnost potkat se všichni bez ohledu na to, na který kdo pojede.

  • První tábor Hraničářův učeň je tradiční výcvik hraničářských rekrutů a je určen těm, kteří na žádném výcviku ještě nebyli nebo hraničářům mladším 12ti let. Výjimečně mohou po domluvě jet i mladší hraničáři (tj. ti, kteří zdárně prošli jen jedním výcvikem) a kterým je více než 12 let.
  • Druhý tábor je Hraničářský sněm a je určen pouze těm, kteří si už v rámci základního výcviku vysloužili titul hraničář nebo mladší hraničář a jsou starší 12ti let.

Koho letos potkáte?

Gilan
Gilan
Halt
Halt
Rawenir
Rawenir
Merron
Merron
Farrel
Farrel
Veru
Veru
Seb
Seb
Kiki
Kiki
Brí
Brí
Jenny
Jenny
Vendy
Vendy
Robin
Robin
Claire
Claire

Hraničářův učeň 2022

Jedinečný desetidenní zážitek z výcviku mladých hraničářů.

Získáte nové dovednosti:

  • Intenzivní výcvik lukostřelby, základy šermu a jízdy na koni.
  • Stopování, skrývání a přežívání v divočině.
  • Výroba vlastního zkladního vybavení, které si můžete vzít domů bez ohledu na to, jestli na závěr tábora hraničářské zkoušky úspěšně složíte či nikoliv.

A znalosti:

  • o první pomoci a ranhojičství
  • o přírodě a zvířatech
  • o shánění potravy a vody v lese
  • o zpracování kůže a jiných materiálů

A především skvělé zážitky!

Čeká vás lov, boj, stopování, plížení a maskování, držení hlídky a nemálo nečekaných a napínavých situací.

Termín
8.-17. července 2022

Cena
4.900,- Kč / 10 dní

Místo
Divočina - tábořiště v lese na kopci u Horek, nenápadné vesničky u Vrchovan, na půl cesty mezi obcemi Doksy a Dubá v okrese Česká Lípa. (Tam, co loni :) )

Přihláška
Výcvik pro rok 2022 je plný, je možné se připsat na seznam náhradníků. Pište na mail hranicari@hurecko.cz

Ubytování
Jedná se o opravdové táboření, teplou sprchu a splachovací záchod u nás prosím nečekejte :) Spí se v dobových "srubech" nebo historických či vojenských stanech. Stany ani domky nemají podlážky, děti si je však první den vystelou slámou, na kterou se položí celty a stanová plátna.
Záchod je suchý, voda se do tábora vozí v cisterně a je k dispozici v přírodní "umývárně". Děti si své tělo i nádobí (ne)hlídají a (ne)umývají sami :) Jednou během tábora se koná výprava k Máchovu jezeru, do kterého musí povinně všichni aspoň na chvilku.

Strava
Jídlo vaříme na ohni, 1-2x denně teplé. Jídlo je moc dobré a většina děti s ním nemá problém a naopak si často chodí přidávat. Zvládli jsme i různé diety. Platí pravidlo, že nikdo nic nemusí jíst a když má s něčím problém, vymyslíme náhradu. Co ale děti někdy překvapí je přísnost, s jakou zakazujeme a postihujeme plýtvání jídlem nebo dokonce jeho vyhazování. Má to dva důvody - etický a praktický.

Etický spočívá ve filozofii, že jídlo je vzácné a na světě ho prostě není dost. Vyhazovat ho je nevděk k podmínkám, ve kterých mám to privilegium žít a také neúcta k těm, kteří ho celé dopoledne na ohni připravovali! Jedincům přistiženým při vyhazování jídla se může stát, že příští dopoledne stráví v kuchyni :)

Praktický dovůd je umístění tábora opravdu v divočině, kde kolem chodí různá zvěř včetně vos, lišek a prasat. Nemusí si zvyknout chodit přímo do tábora hledat zbytky poschovávané někde v křoví.

Vybavení

Každý má během tábora k dispozici půjčené základní hraničářské vybavení: luk, toulec šípů a dlouhý nůž. A další si během výcviku vyrobí.

Pokud z toho něco doma máte, nevadí, klidně si vemte vlastní. Obzvláště, jestli máte luk, se kterým jste zvyklí střílet (max. nátah 25lbs!) nebo toulec, který je vám pohodlný a dobře se vám s ním běhá i plíží. Neberte ale zbraně delší než tesák (cca 60cm) a šípy. Pokud máte doma nějaké další kostýmové doplňky, košili apod., přibalte to také.

Hraničářský sněm 2022

Velitel královských hraničářů Crowley svolává sněm
všech hraničářů a mladších hraničářů.

Sněm je určen účastníkům alespoň jednoho Hraničářského výcviku starším 12ti let. Režim je o něco volnější, zato však fyzicky náročnější, pochody delší, častěji přespíme někde v divočině mimo tábor, součást programu je i více bushcraftu na složitějších projektech. Těšit se můžete i na živější okolní svět, samostatné mise a questy a ovlivnitelný příběh.

Podmínkou účasti je titul hraničář nebo mladší hraničář z předchozích ročníků, de facto je tedy tábor pro zvané :) Pokud vám ale pozvánka nedorazila a máte pocit, že máte nárok jet, nebojte se napsat!

Termín

15.-23.7. 2022

Cena

4.000,- Kč/9 dní

Přihláška

Je k vyplnění ZDE.

Místo

Opět Divočina u Vrchovan, okr. Česká Lípa - vše jako loni :) Podrobnosti k místu srazu dodáme, jakmile budeme mít podrobný program.