Hraničářské tábory 2022

Vypadalo to nahnutě, ale nakonec to ještě jednou zkusíme a hraničářské tábory jsou opět dva :) A opět se částečně se prolínají, máme tak možnost potkat se všichni bez ohledu na to, na který kdo pojede.

  • První tábor Hraničářův učeň je tradiční výcvik hraničářských rekrutů a je určen těm, kteří na žádném výcviku ještě nebyli nebo hraničářům mladším 12ti let. Výjimečně mohou po domluvě jet i mladší hraničáři (tj. ti, kteří zdárně prošli jen jedním výcvikem) a kterým je více než 12 let.
  • Druhý tábor je Hraničářský sněm a je určen pouze těm, kteří si už v rámci základního výcviku vysloužili titul hraničář nebo mladší hraničář a jsou starší 12ti let.

Hraničářův učeň 2022

Jedinečný desetidenní zážitek z výcviku mladých hraničářů.

Získáte nové dovednosti:

  • Intenzivní výcvik lukostřelby, základy šermu a jízdy na koni.
  • Stopování, skrývání a přežívání v divočině.
  • Výroba vlastního zkladního vybavení, které si můžete vzít domů bez ohledu na to, jestli na závěr tábora hraničářské zkoušky úspěšně složíte či nikoliv.

A znalosti:

  • o první pomoci a ranhojičství
  • o přírodě a zvířatech
  • o shánění potravy a vody v lese
  • o zpracování kůže a jiných materiálů

A především skvělé zážitky!

Čeká vás lov, boj, stopování, plížení a maskování, držení hlídky a nemálo nečekaných a napínavých situací.

Termín
8.-17. července 2022

Cena
4.900,- Kč / 10 dní

Místo
Divočina - tábořiště v lese na kopci u Horek, nenápadné vesničky u Vrchovan, na půl cesty mezi obcemi Doksy a Dubá v okrese Česká Lípa. (Tam, co loni :) )

Přihláška
Výcvik pro rok 2022 je plný, je možné se připsat na seznam náhradníků. Pište na mail hranicari@hurecko.cz

Ubytování
Jedná se o opravdové táboření, teplou sprchu a splachovací záchod u nás prosím nečekejte :) Spí se v dobových "srubech" nebo historických či vojenských stanech. Stany ani domky nemají podlážky, děti si je však první den vystelou slámou, na kterou se položí celty a stanová plátna.
Záchod je suchý, voda se do tábora vozí v cisterně a je k dispozici v přírodní "umývárně". Děti si své tělo i nádobí (ne)hlídají a (ne)umývají sami :) Jednou během tábora se koná výprava k Máchovu jezeru, do kterého musí povinně všichni aspoň na chvilku.

Strava
Jídlo vaříme na ohni, 1-2x denně teplé. Jídlo je moc dobré a většina děti s ním nemá problém a naopak si často chodí přidávat. Zvládli jsme i různé diety. Platí pravidlo, že nikdo nic nemusí jíst a když má s něčím problém, vymyslíme náhradu. Co ale děti někdy překvapí je přísnost, s jakou zakazujeme a postihujeme plýtvání jídlem nebo dokonce jeho vyhazování. Má to dva důvody - etický a praktický.

Etický spočívá ve filozofii, že jídlo je vzácné a na světě ho prostě není dost. Vyhazovat ho je nevděk k podmínkám, ve kterých mám to privilegium žít a také neúcta k těm, kteří ho celé dopoledne na ohni připravovali! Jedincům přistiženým při vyhazování jídla se může stát, že příští dopoledne stráví v kuchyni :)

Praktický dovůd je umístění tábora opravdu v divočině, kde kolem chodí různá zvěř včetně vos, lišek a prasat. Nemusí si zvyknout chodit přímo do tábora hledat zbytky poschovávané někde v křoví.

Vybavení

Každý má během tábora k dispozici půjčené základní hraničářské vybavení: luk, toulec šípů a dlouhý nůž. A další si během výcviku vyrobí.

Pokud z toho něco doma máte, nevadí, klidně si vemte vlastní. Obzvláště, jestli máte luk, se kterým jste zvyklí střílet (max. nátah 25lbs!) nebo toulec, který je vám pohodlný a dobře se vám s ním běhá i plíží. Neberte ale zbraně delší než tesák (cca 60cm) a šípy. Pokud máte doma nějaké další kostýmové doplňky, košili apod., přibalte to také.

Hraničářský sněm 2022

Velitel královských hraničářů Crowley svolává sněm
všech hraničářů a mladších hraničářů.

Sněm je určen účastníkům alespoň jednoho Hraničářského výcviku starším 12ti let. Režim je o něco volnější, zato však fyzicky náročnější, pochody delší, častěji přespíme někde v divočině mimo tábor, součást programu je i více bushcraftu na složitějších projektech. Těšit se můžete i na živější okolní svět, samostatné mise a questy a ovlivnitelný příběh.

Podmínkou účasti je titul hraničář nebo mladší hraničář z předchozích ročníků, de facto je tedy tábor pro zvané :) Pokud vám ale pozvánka nedorazila a máte pocit, že máte nárok jet, nebojte se napsat!

Termín

15.-23.7. 2022

Cena

4.000,- Kč/9 dní

Přihláška

Ke stažení BUZE ZDE :) (Jakmile se prokoušu přihláškama na učně... )

Místo

Opět Divočina u Vrchovan, okr. Česká Lípa - vše jako loni :) Podrobnosti k místu srazu dodáme, jakmile budeme mít podrobný program.