Tábor Hraničářův učeň

Jedinečný desetidenní zážitek z výcviku mladých hraničářů.

Získáte nové dovednosti:

  • Intenzivní výcvik lukostřelby, základy šermu a jízdy na koni.
  • Stopování, skrývání a přežívání v divočině.
  • Výroba vlastního zkladního vybavení, které si můžete vzít domů bez ohledu na to, jestli na závěr tábora hraničářské zkoušky úspěšně složíte či nikoliv.

A znalosti:

  • o první pomoci a ranhojičství
  • o přírodě a zvířatech
  • o shánění potravy a vody v lese
  • o zpracování kůže a jiných materiálů

A především skvělé zážitky!

Čeká vás lov, boj, stopování, plížení a maskování, držení hlídky a nemálo nečekaných a napínavých situací.

Praktické informace

Termín: 12.-21. července 2024
Cena: 6.000,- Kč
Věk: doporučujeme 9+ (výjimky po domluvě)
Přihlášky: PŘIHLÁŠKOVÝ FORMULÁŘ
Platby: Částku uhraďte prosím nejpozději do 30. dubna 2024. Pro úhradu použijte bankovní převod na účet: 2300827949/2010 (do poznámky uveďte příjmení přihlášeného).
Nezaplacená místa se v květnu otevírají dětem ze seznamu náhradníků. Většinou ale zvládneme ještě včas varovat, aby mohlo dojít k nápravě u dětí nezaplacených omylem 🙂

Místo

Divočina, kus lesa na kopci v obci Horky na hranicích CHKO Kokořínsko, nedaleko obce Dubá. Je to krásná lokalita se spoustou lesa, skal, jeskyní a tajuplných zákoutí:)
Popis cesty najdete zde: http://divocina.uhobitu.cz/popis-cesty/
Korespondenční adresa tábora je:
Neugebauerovi
47201 Vrchovany 9

Zvlášť pro mladší děti je velmi vzácný zážitek dostávat pohledy a pozdravy z domova. A ti starší to sice skrývají, ale oči jim zasvítí úplně stejně. Myslete na to a pošlete aspoň jeden pohled 🙂

Na mapě:

Ubytování

Děti bydlí ve vesničce z chatek a historických stanů, spí na zemi na celtě, pod kterou si sami nastelou slámu. Spí doslova tak, jak si kdo ustele…
V tábořišti je suchý záchod a studená voda na umytí rukou a nádobí. Pro případy nejvyšší nouze máme útočiště v (bývalém) hostinci ve Vrchovanech. Ale nezapomínejte, že se jedná o hraničářský výcvik, takže účastníky nečeká žádný zbytečný luxus:)

Strava

Jídlo je pětkrát denně, minimálně jednou teplé, vařené na ohni.
Děti nenutíme jíst věci, které jim nechutnají, ale něco sem tam sníst musí. Když někomu něco nechutná, stačí to říct a vymyslíme alternativní řešení. Nikdo ale nesmí jídlo vyhazovat! Co si jednou nechají nandat do ešusu, to musí sníst (nebo najít někoho, kdo to rád udělá za ně). Poschovávané tajně vyhozené jídlo kolem tábora bude mrzet kuchaře a lákat vosy a kance, proto se přísně trestá! (Většinou prací v kuchyni.)

Příjezd

V pátek odpoledne mezi 14:00 a 16:00, sraz je v hostinci U Skákavého poníka, Vrchovany 9, okr. Česká Lípa. Při předávání dítěte je nezbytné předat:

  • vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti. Podpis nesmí být starší 3 dnů. (Pokud si ho nepřipravíte nebo zapomenete, je možné ho vyplnit na místě.)
  • Kopii kartičky pojišťovny. (Originály nechceme, na konci tábora se na ně pravidelně zapomíná. Stačí ale pojišťovna a rodné číslo.)
  • Podepsanou přihlášku, pokud jste ji neodeslali předem.

V hostinci naložíme zavazadla na auto, rekruti nafasují výstroj a jakmile budeme všichni, vyrazíme pěšky do utajené základny. Dítě můžete jen rychle vysadit a jet, nebo s námi můžete počkat na ostatní a jít se podívat do základny, jsou to jen 2km, ale náročným terénem.

Odjezd

Vyzvednout děti je možné v neděli kdykoli během dne. Balení je na Vás a Vašich dětech, ale je na to vyhrazená celá neděle. Program končí sobotními zkouškami a večerním udělením titulů těm, kteří si je vyslouží. Rodiče mohou dorazit v sobotu a užít si s dětmi odpoledne a slavnost, případně odvést děti už v sobotu večer (ale může to být později večer, sobota nám vyjde pokaždé trochu jinak :).
Ztráty a nálezy aktivně nenabízíme, bývá jich hodně, uchováváme je zpravidla do konce podzimu a poté je dáváme na charitu. Pokud vám bude něco chybět, ozvěte se.

Organizační poznámky

Pozdější nástup nebo dřívější odjezd dítěte na tábor nedoporučujeme, ale v určitých případech není jiné řešení. Je ho však nutné včas nahlásit.

Vedení tábora si vyhrazuje právo vrátit dítě předčasně rodičům, pokud nebude schopno dodržovat základní hygienické návyky nebo bezpečnostní pokyny! (Naštěstí jsme toto právo zatím nemuseli využít:)

Pokud se přihlášené dítě nebude moci z vážných zdravotních důvodů zúčastnit (vážný úraz, infekční onemocnění), oznamte to prosím co nejrychleji. Pouze v tomto případě Vám bude vrácena částka za pobyt. V ostatních případech (pozdější nástup, dřívější odjezd, jiná dovolená) se částka nevrací, je ale možné sehnat za sebe náhradníka (což nebývá velký problém – zpravidla se stačí ozvat nám, míváme dlouhý seznam náhradníků).

Veškeré dotazy směřujte na mail hranicari@hurecko.cz nebo na tel.: 775 979 006 (Hanka Aldariel Neugebauer) a 776 140 099 (Tomáš Bagr Neugebauer). Aktuální informace se budou objevovat také tady.